Малта загуби у дома от Хърватия с 1:3 в среща от Група “F” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. С успеха си „шахматистите” отново се доближиха на точка от лидера в групата Гърция.

Мачът започна много добре за гостите, след като Огнйен Вукоевич вкара за 0:1 още в 11-ата минута, а Милан Бадел увеличи аванса на Хърватия в 32-ата минута за 0:2. Майкъл Мифсуд намали на 1:2 в 38-ата минута, а след почивката Деян Ловрен оформи крайното 1:3. С победата си Хърватия остава на второ място с актив от 16 точки от 7 мача, а Малта е на последната шеста позиция без точка от 7 срещи.

Малта - Хърватия 1:3
0:1 Огнйен Вукоевич (11), 0:2 Милан Бадел (32), 1:2 Майкъл Мифсуд (32), 1:3 Деян Ловрен (68)

В друг мач от тази група Грузия загуби у дома от Латвия с 0:1. Единственото и победно попадение за гостите вкара Александръс Кауна в 64-ата минута. С успеха си Латвия запази петата си позиция със 7 точки от 7 мача, а Грузия остана на четвърто място с 9 пункта също от 7 срещи.

Грузия - Латвия 0:1
0:1 Александръс Кауна (64)