Финалистът от Мондиал 2018 Хърватия срази у дома Унгария с 3:0 и продължава да е едноличен лидер в група Е на квалификациите за Евро 2020.

Лука Модрич (5) рано даде аванс на домакините, а Бруно Петкович (24, 42) добави две попадения и сложи точка на спора още преди почивката. И след нея маджарите не успяха да отвърнат на удара, тръгвайки си с празни ръце от стадион „Полюд“ в Сплит.

По същото време Словакия и Уелск завършиха 1:1 в другата среща от тази група. Кийфър Мур (25) изведе гостите напред в резултата, но Юрай Куцка (53) изравни малко след почивката и донесе точка за словаците, които приключиха мача в намален състав, след като в 88-ата минута Гьомбер получи втори жълт и червен картон.

След тези резултати хърватите са на върха с 13 точки, следвани от Словакия с 10 и Унгария с 9. Уелс е на четвъртата позиция със 7 точки, а на дъното е Азербайджан, който има точка и няма дори теоретични шансове за едно от първите две места.