Олимпик (Марсилия) и Лион завършиха 1:1 в дербито от 6-ия кръг на френската Лига 1. Алекс Лаказет откри за „хлапетата” от дузпа в 25-ата минута, а Карим Рекик изравни в 77-ата. Домакините завършиха срещата с 10 души. Секунди преди почивката беше изгонен с червен картон Ромен Алесандрини. Сблъсъкът на „Велодром” обаче ще се запомни с инцидента, заради който беше прекратен в 62-ата минута.

Фенове на домакините започнаха да обстрелват футболистите на терена с пластмасови бутилки и всякакви други предмети. Обект на техните атаки през целия мач беше най-вече халфа на гостите Матийо Валбуена, който е бивш играч на ОМ.

Преди два сезона дребосъкът отиде да рита в руското първенство. На тръгване Валбуена обяви, че никога не би облякъл фланелката на друг френски тим, но само година по-късно го направи.

Съдията Руди Буке бешие принуден да прекрати срещата, докато страстите бъдат успокоени. След близо 30-минутно прекъсване все пак играта беше подновена.