Милан загря за предстоящия мач с Манчестър Юнайтед в Шампионската лига с победа с 3:2 над Удинезе в мач от 24 кръг на Серия „А”.

Клаас-Ян Хунтелаар, който започна като титуляр на мястото на контузения Марко Бориело, откри резултата в седмата минута, засичайки с глава центриране на Роналдиньо. Холандецът се разписа и за 3:1 в 57-ата минута след грешка в защитата на „зебрите”.

Резервата Алешандре Пато, който в 13-ата минута принудително замени бразилския си сънародник Мансини, направи 2:0 шест минути преди края на първото полувреме. Той настигна един дълъг пас и след като излъга вратаря Ханданович прати топката в мрежата.

Удинезе, който имаше победи над Милан за първенството и за купата през този сезон, върне едно попадение точно преди почивката, когато Дида не успя да избие удар с глава на Антонио Флоро Флорес.

Три минути преди финала на мача Антонио ди Натале вкара втори гол за гостите. С тази победа Милан си върна второто място в класирането и е на 8 точки зад лидера Интер. Рома обаче може да изпревари „росонерите”, ако в събота се наложи над Палермо./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 24 КРЪГ
От 12 февруари (петък)
Милан – Удинезе 3:2
1:0 Клаас-Ян Хунтелаар (7), 2:0 Алешандре Пато (39), 2:1 Антонио Флоро Флорес (45), 3:1 Клаас-Ян Хунтелаар (57), 3:2 Антонио ди Натале (87)