Киево и Рома врътнаха зрелищно 3:3 в мач от 18-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се игра на "Маркантонио Бентегоди" и бе ръководен от Масимилиано Ирати.

Срещата започна по перфектен начин за "вълците", които поведоха още в 7-ата минута чрез Умар, който засече центриране на Жервиньо. В 37-ата Флоренци удвои с прецизен диагонален изстрел. В самия край на първата част домакините се върнаха в мача, след като Палоши намали за 1:2.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините, които съумяха да изравнят чрез Дайнели. 20 минути преди края на мача обаче Фалке вкара трети гол за Рома. В 86-ата минута Симоне Пепе стреля опасно, а въпреки че Шченсни изби топката, това стана, след като тя бе преминала голлинията.

След равенството Рома остава на 5-та позиция с актив от 33 точки. Киево е 12-ти с 23 пункта.

3:3 Пепе 85

Киево: Бисари, Цезар, Гамберини (36 Дайнели), Фрей, Качаторе, Бирса (81 Пепе), Хетемай, Радованович, Кастро, Палоски, Меджиорини (18 Инглезе)

Рома: Шченсни, Майкон, Манолас, Дин, Рюдигер, Флоренци (91 Туминело), Венкьор, Салах (69 Ди Ливио), Яго Фалке, Жервиньо, Садик Умар (80 Гьомбер)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
05.01.16
21:45 ч.
Дженоа – Сампдория 2:3
0:1 Роберто Сориано (18), 0:2 Едер (39), 0:3 Роберто Сориано (49), 1:3 Леонардо Паволети (69), 2:3 Леонардо Паволети (81)
06.01.16
13:30 ч.
Удинезе – Аталанта 2:1
1:0 Сирил Теро (23), 2:0 Стипе Перица (45+2), 2:1 Марко д'Алесандро (75)
06.01.16
16:00 ч.
Киево – Рома 3:3
0:1 Умар (7), 0:2 Флоренци (37), 1:2 Палоши (44), 2:2 Дайнели (58), 2:3 Фалке (71), 3:3 Пепе (85)