Удинезе допусна гол в последните секунди и загуби у дома от Киево с 1:2 в 1/8-финален сблъсък от турнира за Купата на Италия. Българският младежки национал Радослав Кирилов не можа да намери място дори на резервната скамейка на Киево.

Гостите от Верона поведоха още в 9-ата минута, когато Паоло Самарко бе точен за 0:1. „Летящите магаренца” успяха да задържат аванса си чак до 84-ата минута, когато звездата на домакините от Удине Антонио Ди Натале вкара дежурния си гол и изравни за 1:1. Надеждите на „фриуланите”, че мачът може да има поне продължения, бяха разбити на пух и прах в първата минута от добавеното време на срещата, когато Сирил Тереау се разписа за 1:2 и донесе победата на Киево, който се класира за следващата фаза на турнира.

На 1/4-финалите „летящите магаренца” ще гостуват в Сиена. Мачът на „Артемио Франки” ще бъде на 25 януари.