Киево записа трета поредна загуба в Серия “А”, след като отстъпи с 1:4 при гостуването си на Сиена в мач от 10 кръг на Серия “А”.

Матиа Дестро вкара два гола за домакините. Той откри резултата в 25-ата минута след асистенция на Гаетано дАгостино, а в 57-ата удвои след пас на Емануеле Калайо.

ДАгостино реализира трети гол за “черно-белите” след час игра, а четвърт час по-късно Давиде Москардели върна едно попадение за Киево.

Емануеле Калайо довърши “летящите магарета” с гол в четвъртата минута на добавеното време.

Успехът изкачи Сиена на седмо място в класирането с 13 точки. Киево е 14-и с девет, на три над зоната на изпадащите./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 10 КРЪГ
29.10.11
19:00 ч.
Катания – Наполи 2:1
0:1 Единсон Кавани (1), 1:1 Джовани Маркезе (25), 2:1 Гонсало Бергесио (49)
29.10.11
19:00 ч.
Рома – Милан 2:3
0:1 Златан Ибрахимович (17), 1:1 Николас Бурдисо (28), 1:2 Алесандро Неста (30), 1:3 Златан Ибрахимович (78), 2:3 Боян Къркич (88)
29.10.11
21:45 ч.
Интер – Ювентус 1:2
0:1 Мирко Вучинич (12), 1:1 Майкон (28), 1:2 Клаудио Маркизио (33)
30.10.11
13:30 ч.
Сиена – Киево 4:1
1:0 Матиа Дестро (25), 2:0 Матиа Дестро (57), 3:0 Гаетано Д'Агостино (60), 3:1 Давиде Москардели (75), 4:1 Емануеле Калайо (90+4)