Ювентус завърши 2:2 в домакинството си на Киево в последния мач от програмата на 36-ия кръг в Серия "А". Така "Старата госпожа" почти се сбогува с шансовете си за класиране в Шампионската лига.

След равенството Ювентус изоства с 5 точки от заветното 4-о място, заемано към момента от Удинезе. До края на сезона остават 3 кръга, в които грандът от Торино трябва да има огромен късмет, за да завърши на 4-ата позиция и да играе през есента в Шампионската лига. За киево пък равенството гарантира оставане в елита на Италия и през следващия сезон.

"Старата госпожа" поведе с 2:0 с голове на Алесандро Дел Пиеро от дузпа в 13-ата минута и на Алесандро Матри в 55-ата. Гостите от Верона обаче геройски изравниха с 2 гола в рамките само на 2 минути. В 68-ата Лука Ригони намали на 1:2, а секунди по-късно Дженаро Сардо направи 2:2.

В заключителните минути двубоят се превърна в истинска драма като и двата тима направиха невероятни пропуски. Домакините удариха две греди, а Ферандо Урибе пропусна на празна врата за Киево.

В крайна сметка срещата завърши 2:2 и Ювентус остава на 7-ата позиция с 57 точки, докато Киево се изкачи до 12-ата с актив от 43 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 36 КРЪГ

От 7 май (събота)
Палермо – Бари 2:1
0:1 Симоне Бентивольо (7), 1:1 Фабрицио Миколи (39), 2:1 Чезаре Бово (53)

От 8 май (неделя)
1:0 Даниеле Корвиа (49-дузпа), 1:1 Джузепе Маскара (67), 2:1 Ернесто Чевантон (88)

0:1 Матиас Силвестре (27), 0:2 Гонсало Бергесио (75), 1:2 Алесандро Диаманти (90)

Каляри – Чезена 0:2
0:1 Луис Хименес (54), 0:2 Доминик Малонга (84)

1:0 Джампаоло Пацини (35), 2:0 Естебан Камбиасо (28), 2:1 Алберто Джилардино (74), 3:1 Филипе Кутиньо (77)

1:0 Антонио ди Натале (35), 2:0 Антонио ди Натале (42), 2:1 Либор Козак (76)

1:0 Антонио Флоро Флорес (45), 1:1 Антонио Поци (67), 2:1 Мауро Босели (90+4)

От 9 май (понеделник)
Ювентус – Киево 2:2
1:0 Алесандро Дел Пиеро (13-дузпа), 2:0 Алесандро Матри (55), 1:2 Лука Ригони (68), 2:2 Дженаро Сардо (69)