Киево нанесе първа загуба на Наполи в Серия “А” през 2013 г., след като записа домакинска победа с 2:0. По този начин “летящите магарета” спряха серията на неаполитанците от четири поредни равенства и сритаха амбициите на тима на Валтер Мадзари за шампионската титла. “Сините” вече изостават на 9 точки от Ювентус.

И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. Букари Драме даде аванс на Киево в 12-ата минута, когато с далечен удар изненада Морган де Санктис. Две минути преди почивката Сирил Терео удвои, след като овладя дълго подаване, проби в наказателното поле и стреля точно във вратата.

В 58-ата минута Наполи получи шанс да намали изоставането си. Дарио Даинели събори Единсон Кавани в наказателното поле, но ударът на уругваеца от отсъдената дузпа беше спасен от Кристиан Пуджони. Победата помогна на “летящите магарета” да дръпнат с 12 точки пред зоната на изпадащите.

Палермо прекъсна серията си от четири поредни равенства и допусна домакинска загуба с 1:2 от Сиена. Анселмо даде аванс на сицилианците точно преди почивката, но гостите обърнаха след интервала. Иночент Емегара изравни в 51-ата минута, а 20 минути по-късно Алесандро Розина беше точен от дузпа.

Парма записа първа победа от два месеца (8 мача), след като постигна домакински успех с 4:1 над Парма и хеттрик на Амаури. Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме. “Биковете” откриха в 56-ата минута чрез Марио Сантана, а Амаури изравни в 77-ата. Никола Сансоне даде аванс на “дуковете” в 80-ата, а до края на мача Амаури вкара още две попадения.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
08.03.13
21:45 ч.
Дженоа – Милан 0:2
0:1 Джампаоло Пацини (22), 0:2 Марио Балотели (60)
09.03.13
21:45 ч.
Удинезе – Рома 1:1
0:1 Ерик Ламела (20), 1:1 Луис Муриел (62)
10.03.13
13:30 ч.
Аталанта – Пескара 2:1
0:1 Гаетано Д`Агостино (26), 1:1 Херман Денис (31-дузпа), 2:1 Херман Денис (67)
Киево – Наполи 2:0
1:0 Букари Драме (12), 2:0 Сирил Терео (43)
10.03.13
16:00 ч.
Каляри – Сампдория 3:1
1:0 Виктор Ибаро (18), 2:0 Виктор Ибаро (52), 3:0 Виктор Ибаро (72), 3:1 Макси Лопес (90-дузпа)
10.03.13
16:00 ч.
Палермо – Сиена 1:2
1:0 Анселмо (44), 1:1 Иночент Емегара (51), 1:2 Алесандро Розина (71-дузпа)
10.03.13
16:00 ч.
Парма – Торино 4:1
0:1 Марио Сантана (56), 1:1 Амаури (77), 2:1 Никола Сансоне (80), 3:1 Амаури (84), 4:1 Амаури (90+1)