ПСЖ спечели много важна победа с 2:1 в гостуването на Оксер от 36-ия кръг на Лига 1 и на практика си гарантира титлата два кръга преди края на сезона, тъй като има 6 точки аванс пред Ланс и по-добра голова разлика.

Звездата на гостите Килиан Мбапе (6, 8) вкара два бързи гола още в началото и поведе еднолично при голмайсторите във френския елит с 28 попадения, с две повече от Александър Лаказет от Лион. За домакините в 38-ата минута Райън Равелосон стреля от границата на наказателното поле, но топката се удари в гредатам, а след почивката се разписа Ласи Синайоко (51).

В 59-ата минута Килиан Мбапе пропусна добра възможност, той получи топката в празно пространство, стреля, но стражът на домакините се справи.

В 77-ата минута Оксер можеше да изравни. Готие Хайн стреля, но Донарума спаси по чудесен начин.

В последната минута Килиан Мбапе бе изведен зад отбраната и вкара топката в мрежата, но страничния рефер маркира засада. След преглед от ВАР голът не бе зачетен.

ОКСЕР - ПСЖ 1:2
0:1 Килиан Мбапе (6), 0:2 Килиан Мбапе (8), 1:2 Ласи Синайоко (51)