Бившият нападател на ЦСКА Килиан Шеридън се отчете с гол за Килмарнък при победата с 3:1 над Сейнт Мирън в мач от 7 кръг на шотландската Висша лига.

Ирландецът откри резултата в 26-ата минута, а през второто полувреме тимът му реализира още две попадения чрез Джеймс Фаулъп и Джеймс Дейтън. Пол Макгоуън върна един гол за гостите седем минути преди края.

Това е първият гол на Шеридън в шотландското първенство, след като прекрати договора си с ЦСКА. През миналия сезон 23-годишният нападател беше преотстъпен от “червените” на Сейнт Джонстън, където вкара 4 попадения.

Шампионът Селтик победи Дънди с 2:0 след голове на Гари Хупър и Виктор Ванияма. “Детелините” се доближиха на точка от лидера Мъдъруел, който има 12 точки и утре гостува на Мъдъруел. Хибърниън се изравни по точки с лидера след 2:2 с Инвърнес.