Килмарнък спечели шотланската Купа на Лигата за първи път в историята си, след като на финала се наложи изненадващо с 1:0 над Селтик. По този начин беше сложен край на мечтите на “детелините” за требъл на домашната сцена. “Зелено-белите” са лидер в шампионата и продължават в турнира за купата на страната.

Вратарят на Килмарнък Ками Бел бе на висота в мача. През първото полувреме той спря удари на Гари Хупър, Антъни Стоукс и Скот Браун. През втората част отрази изстрели на Стоукс и Виктор Ваниама.

Килмарнък имаше своите шансове чрез Дийн Шийлс и Пол Хефернън, но стигна до успеха шест минути преди края на мача. Дитер ван Торнхоут се разписа с глава, а Селтик не успя да отговори в оставащото време.

След като загуби финала на турнира в шест предишни случая, Килмарнък най-сетне спечели Купата на Лигата. Това е първи трофей за клуба от 1997 г. насам, когато взе Купата на Шотландия.