Кипър навакса два гола пасив и обърна гостуващия тим на Босна и Херцеговина с  3:2 в световна квалификация от Група „H” на зона Европа. Шунич (33) и Вишча (44) бяха дали сериозен аванс на гостите, които си помислиха, че са си свършили работата и бяха наказани за слабата си игра след почивката. Христофи (65) и Лабан (67) изравниха набързо, а Сотириу (76) донесе трите точки за домакините.

Белгия пък се опита да запише двуцифрена победа срещу аутсайдера Гибралтар, но спечели с 9:0 домакинството си. Дрийс Мертенс (15) вкара първия гол, а с хеттрик се отчетоха голмайсторът на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку (21, 38, 84-дузпа) и Тома Муние (18, 61, 67). Аксел Витсел (27) и Еден Азар (45) също се разписаха. Двата тима завършиха мача в намалени състави, след като първо Витсел получи директен червен картон в 40-ата минута, а в 82-ата Барнет от гостите видя същия цвят на картона и бе изгонен.

Гърция и Естония пък завършиха 0:0 в третата среща от тази група, с която лидери за белгийците с 19 точки. „Елините” остават втори с 13 точки, следвани от Босна и Херцеговина с 11 и Кипър с 10.