Кипър се поздрави с първа победа в група Н на световните квалификации. Островитяните победиха тоталния аутсайдер Гибралтар с 3:1, това беше едва втори пълен успех за тях в последните 13 срещи на родна земя.

Гибралтар пък никога не бе губил официален мач с по-малко от три гола, така че записа най-добро постижение към момента, макар головата разлика на тима в група Н вече е 2-17.

Домакините поведоха с гол на Лаифис в 29-ата минута, но сензационно гостите изравниха скоро след почивката след хубаво изпълнение на Ли Каскиаро. Това остана и единственото попадение за Гибралтар, чийто тим не е вкарвал два гола в един мач откакто е член на УЕФА.

Кипър отново излезе напред в резултата в 65-ата минута. Точен беше Пиерос Сотириу. Гибралтар остана с човек по-малко в 80-ата, когато Джейси Оливеро получи втори жълт и съответно червен картон. Кипърците се възползваха от численото си предимство и в 87-ата Валентинос Сиелис реализира за крайното 3:1.