Словения и гостуващият Кипър завършиха 1:1 в мач от група 3 на Лига „C” на турнира на УЕФА Лига на нациите. В другата среща от тази група България загуби с 0:1 при визитата си на Норвегия.

Гостите от острова на Афродита поведоха с гол на Фотиос Папулис (37) преди почивката след пас на Маргача, но в 66-ата минута останаха в намален състав, след като Кастанос си изкара втори жълт и червен картон.

Словенците се възползваха от числения превес и изравниха чрез Нейч Скубич (83) след подаване на Зайц. В последната минута съдията изгони още двама футболисти. Йосип Иличич от домакините получи втори жълт картон, а Деметриу от гостите директно видя червения цвят на картона.

След равенството Кипър е на трета позиция с 4 точки, а Словения остава на дъното с една точка. Норвегия и България имат по 9 точки на първите две места.