Бившият български национал Радостин Кишишев и третодивизионният Брайтън се класираха за третия кръг на ФА Къп след победа с 4:0 над Юнайтед ъф Манчестър в преиграване на двубой от втория кръг.

Кишишев игра 75 минути за Брайтън и отстъпи мястото си на Джейми Смит. Франсиско Сандаса откри резултата в 25-ата минута, преди Иниго Калдерон да удвои в добавеното време на първата част.

Джейк Котърил пропусна дузпа за Юнайтед през второто полувреме, а гостите вкараха нови два гола в края на мача. Четири минути преди края се разписа Елиът Бенет, а Матю Спарой реализира в последната минута.

Съперник на Брайтън в третия кръг на ФА Къп ще бъде втородивизионният Портсмут. Двубоят ще се играе на 8 или 9 януари./БЛИЦ