Брайтън спечели промоция в Чепмпиъншип, след като победи Дагенъм с 4:3 у дома в мач от 41 кръг на Лига 1.

Бившият български национал Радостин Кишишев игра 5 минути за тима си. В 85-ата минута Тинката замени Гари Дикър.

Джон Акинде даде аванс на гостите още в 21-ата секунда, но Брайтън стигна до обрат с попадения на Иниго Калдерон и Глен Мъри в рамките на една минута (18-ата и 19-ата).

В началото на второто полувреме Дагенъм на свой ред записа обрат в резултата. Джон Нърс изравни в 48-ата минута, а три минути по-късно Дани Грийн даде аванс на тима си.

Лиъм Бридкът изравни за домакините в 56-ата минута, а в 63-ата Ашли Барнс донесе победата на тима на Густаво Пойет.

С този успех Брайтън събра 90 точки, 16 повече преди третия в класирането Хъдърсфилд. До края на сезона остават пет кръга. Това означава, че тимът на Кишишев не може да бъде изместен от първите две места, които дават възможност за директна промоция в Чемпиъншип./БЛИЦ