Байер (Леверкузен) задълбочи кризата, която Щутгарт изпитва в Бундеслигата, след като се наложи с 4:0 в мач от 14 кръг на германския шампионат. “Аспирините” се възползваха от съботното равенство на Вердер с Волфсбург (2:2) и вече имат три точки аванс в класирането и са единствения отбор без загуба в първенството.

Хеттрик за тима от Леверкузен вкара основният голмайстор на тима Щефан Кислинг, който вече има 12 попадения от началото на сезона. От старта на сезона той не бе вкарвал повече от един гол на мач.

Кислинг откри резултата в 22-ата минута, а в 39-ата Ерен Дердийок удвои. Второто си попадение в мача реализаторът на “аспирините” вкара в 59-ата минута, а три минути преди края оформи своя хеттрик с гол от дузпа. Наказателният удар бе назначен от съдията Флориан Майер заради фаул на Йенс Леман срещу Дердийок./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
От петък, 27 ноември
Бохум – Кьолн 0:0

От събота, 28 ноември
Херта – Айнтрахт (Франкфурт) 1:3
0:1 Патрик Охс (11), 0:2 Майк Франц (70), 0:3 Александър Майер (75), 1:3 Адриан Рамос (81)

Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Якуб Блашчиковски (2), 1:1 Демба Ба (49), 1:2 Нури Шахин (79-дузпа)

Вердер – Волфсбург 2:2
0:1 Един Джеко (42), 1:1 Уго Алмейда (62), 1:2 Един Джеко (85), 2:2 Пер Мертезакер (90+1)

Майнц – Хамбургер 1:1
0:1 Тунай Торун (3), 1:1 Тим Хоогланд (84)

Нюрнберг – Фрайбург 0:1
0:1 Щефан Райзингер (12)

Байер (Леверкузен) – Щутгарт 4:0
1:0 Щефан Кислинг (22), 2:0 Ерен Дердийок (39), 3:0 Щефан Кислинг (59), 4:0 Щефан Кислинг (87-дузпа)