Германия направи равенство 1:1 с Китай в контрола, играна на стадиона в Шанхай пред 30 хиляди зрители. Двубоят е част от азиатското турне на Бундестима, като следващият вторник момчетата на Йоги Льов ще се изправят срещу ОАЕ.

Домакините поведоха още в 5-ата минута след гол на Хао Жунмин, но Лукаш Подолски изравни само три минути по-късно, с което оформи и крайния резултат.

Селекционерът на Германия излезе с доста резервен състав, като с националната фланелка дебютира Кристиян Гентнер от шампиона Волфсбург. Играчите на Китай поведоха още в 5-ата минута, след като защитата не се справи с Жунмин, а и вратарят Енке не успя да реагира на удара му. Все пак след три минути равенството бе възстановено. След бързите два гола домакините отново имаха няколко положения.
През втората част отново домакините имаха шансове, но на два пъти Жианг Нинг пропусна, Ксанг Пенг и Жао Хури също не бяха съсредоточени в завършващия удар./БЛИЦ

Съставът на Германия: Енке, Лам, Фридрих, Хут, Шафер, Гентнер, Хицълшпергер, Троховски (75 – Хинкел), Швайнщайгер, Подолски, Гомес (63 – Какау)