Китай обърна Узбекистан с 2:1 в мач от втория кръг на Група „B” на Купата Азия. Така отборът, воден от французина Ален Перен, се класира предсрочно за 1/4-финалите на турнира, тъй като преследвачите му играят един срещу друг в последния мач. За 2-ата позиция ще спорят Узбекистан и Саудитска Арабия, чийто тим днес победи с 4:1 КНДР.

Узбекистан откри резултата в 22-ата минута чрез Одил Ахмедов, чийто удар рикошира в крак на бранител от Китай и направи парабола, която беше невъзможна за спасяване от Ван Далей.

След почивката китайците излязоха преобразени и доминираха почти през всичките 45 минути. У Си изравни в 55-ата минута с удар от 10 метра и пас преди това на Гао Лин, който преодоля защитник на Узбекистан. В 68-ата минута Китай направи пълен обрат. Играещият във Волфсбург Чжън Чжъ асистира на Сун Къ, който вкара за 2:1, а този резултат остана непроменен до края на мача.