Китайският Гуанджоу Евъргранд спечели Шампионската лига на Азия. Тимът, воден от Марчело Липи, завърши 1:1 с корейския Сеул във финалния мач-реванш. Първата среща приключи при равенство 2:2 и с повече голове на чужд терен китайците ликуваха с трофея. Бразилецът Елкесон вкара гол за Гуанджоу в 59-ата минута на реванша, а Дамянович в 62-ата изравни.

С успеха възпитаниците на италианския специалист Марчело Липи си осигуриха място в Световното клубно първенство в Мароко от 11 до 21 декември, като на четвъртфиналите те ще срещнат първенеца на Африка, който ще бъде определен от финала между Орландо Пайрътс и Ал Ахли.

Липи, който изведе Италия до световната титла през 2006 година, стана първият треньор в историята с трофеи в европейската и в азиатската Шампионска лига. Той изведе Ювентус до клубния връх на Стария континент през 1996 година.