Шампионът Барселона победи у дома Расинг Сантандер с 3:0 в среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион.

Срещата на „Камп Ноу” очаквано започна с натиск на домакините, които откриха резултата още в 12-ата минута, след като Иниеста събра около себе си 2 защитника на Сантандер, подаде към Меси, който също развинти отбраната на гостите и бе точен за 1:0. В 28-мата минута Шави се възползва от отлично центриране на Педро и удвои – 2:0. В 37-мата минута комбинация между Шави и Педро изведе Пуйол на чудесна позиция за гол, но бранителят пропусна.

След почивката доминацията на каталунците продължи. В 69-ата минута нова брилянтна комбинация изведе Иниеста на изгодна позиция. Халфът стреля силно с левия крак, топката се отби в гредата, след което попадна в Меси, който не сгреши и оформи крайното 3:0.

С успеха си каталунците запазиха първото място във временното класиране с актив от 17 точки, следвани от Реал (Мадрид) с 16 пункта. Расинг Сантандер е в зоната на изпадащите на 19-о място с 4 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Реал (Мадрид) – Бетис 4:1
1:0 Гонсало Игуаин (46), 2:0 Кака (59), 2:1 Хорхе Молина (69), 3:1 Гонсало Игуаин (70), 4:1 Гонсало Игуаин (73)
15.10.11
19:00 ч.
Майорка – Валенсия 1:1
0:1 Адил Рами (38), 1:1 Томер Хемед (90)
15.10.11
19:00 ч.
Хетафе – Виляреал 0:0
15.10.11
21:00 ч.
Барселона – Расинг (Сантандер) 3:0
  )1:0 Лионел Меси (12), 2:0 Шави Ернандес (28), 3:0 Лионел Меси (69)
15.10.11
23:00 ч.
Гранада – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 34 мача, 9 победи за Гранада, 7 равенства, 18 победи за Атлетико (Мадрид)
Сарагоса – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 92 мача, 26 победи за Сарагоса, 28 равенства, 38 победи за Реал Сосиедад
Севиля – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 70 мача, 34 победи за Севиля, 10 равенства, 26 победи за Спортинг (Хихон)
17.10.11
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Осасуна (Филм +)
Баланс: 66 мача, 32 победи за Атлетик (Билбао), 19 равенства, 15 победи за Осасуна

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.