Манчестър Сити завърши с класическа победа американското си турне. „Гражданите“ надделяха с 3:0 над Тотнъм на „Nissan Stadium” в Нешвил, а успехът можеше да бъде много по-изразителен.

Отборът на Гуардиола създаде десетки опасни положения, но сред голамйсторите се записаха „само“ Джон Стоунс, Рахим Стърлинг и Брахим Диас.

Манчестър Сити игра изключително атакуващо и разнообразно, а ощев 10-ата минута резултатът бе открит.Кевин де Бройне центрира, топката леко се отклони от Ериксен, а Джон Стоунс с глава я заби във вратата на Юго Лорис.

До почивката Уго Лорис блокира удари на Данило, Де Бройне и Габриел Жезус. Младият бразилец в една от атаките не успя да вкара и в опразнената врата.

Въпреки натиска Сити стигна до второ попадение чак в 72-ата минута, когато Стърлинг бе изведен чудесно и направи 2:0.

В последната минута Брахим Диас отблизо разстреля Ворм за крайното 3:0.

Man City vs Tottenham | 3-0 | Extended... by HobertSantana