Челси започна по перфектен начин Новата 2016 година. "Сините" от Лондон победиха Кристъл Палас с 3:0 като гости в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига. С този успех момчетата на мениджъра Гуус Хидинг се изкачиха на 14-о място във временното класиране с 23 точки. Те все още са с отрицателна голова разлика 26:29. Кристъл Палас пък е седми с 31 т.

Лошата новина за победителите обаче е травмата на Еден Азар. Белгийският национал трябваше още в 16-ата минута да напусне терена, а все още не е ясно колко сериозна е травмата му.

Футболистите на Челси доминираха тотално на "Селхърст Парк" и можеха да запишат и по-голяма победа. В 29-ата минута гостуващите фенове ликуваха. Оскар откри резултата, след като беше изведен на празна врата от Диего Коста.

Бразилецът асистира за второто попадение. В 60-ата минута Оскар бе фаулиран от бранител, съдията даде авантаж, но падайки, успя да пусне пас към Вилиан и сънародникът му с топовен шут от границата на наказателното поле прониза горния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Уейн Хенеси за 0:2.

Само 6 минути по-късно Диего Коста направи разликата класическа - 0:3. Това беше пети гол за испанския национал от началото на сезона. Той довкара избит от Хенеси шут на Вилиан.

В 82-ата много активният Вилиан проби отдясно, стигна до наказателното поле и центрира остро. Оставеният непокрит Коста от границата на малкото наказателно поле предпочете да отиграе положението атрактивно и от воле стреля високо над вратата.

Това беше първа победа за Хидинг след завръщането му в Челси. Както е известно, той смени на поста Жозе Моуриньо.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
02.01.16
14:45 ч.
Уест Хям - Ливърпул 2:0
1:0 Микаил Антонио (10), 2:0 Анди Керъл (55)
Манчестър Юнайтед - Суонзи 2:1
1:0 Антони Марсиал (47), 1:1 Гилфи Сигурдсон (70), 2:1 Уейн Рууни (77)
Съндърланд - Астън Вила 3:1
1:0 Патрик ван Анхолт (30), 1:1 Карлес Гил (64), 2:1 Джърмейн Дефо (72), 3:1 Джърмейн Дефо (90+3)