Българският национал Петко Христов няма да спечели промоция за Серия „А“ през този сезон, след като Венеция отстъпи на Каляри с 1:2 в четвъртфинален плейоф на Серия „Б“. Това означава, че венецианци ще играят във втора дивизия и през следващия сезон.

Петко Христов игра цял мач за тима на Паоло Ваноли и в 79-ата минута получи жълт картон. Каляри, воден от легендарния Клаудио Раниери, поведе с 2:0 още в 18-ата минута след два гола на Джанлука Лападула. Николас Пиерини върна едно попадение за Венеция в 52-ата минута, но това не беше достатъчно.

Както е известно, Петко Христов играе за Венеция под наем от елитния Специя, който води битка за оцеляването си в Серия „А“.

На полуфиналните плейофи за промоция в Серия „А“ Каляри ще играе срещу Парма. В другата двойка Бари ще се изправи срещу Зюдтирол, който елиминира Андрей Гълъбинов и Реджина след победа с 1:0.