Кайзерслаутерн победи като гост Щутгарт с 4:2 в последна среща от съботната програма на 29-ия кръг в Бундеслигата. В групата на „лаутерите” не бе българският национал Илиян Мицански.

Мачът на „Мерцедес Бенц Арена” се разви изключително драматично, като първо гостите поведоха в 18-ата минута, когато Кирцх даде извеждащо подаване на Сърджан Лакич и последният не сгреши за 0:1. След това „швабите” обърнаха нещата в своя полза след попадения на Здравко Кузманович от дузпа в 26-ата минута и Павел Погребняк в 39-минута след асистенция на Кристиан Молинаро.

След почивката „червените дяволи” стигнаха до изравнително попадение в 68-ата минута, когато Кристиан Тиферт подаде към Ервин Хофер и последният реализира за 2:2. В заключителната четвърт на мача Щутгарт загуби тотално мача. В 79-ата минута Кристиан Тиферт се отчете с втората си асистенция в мача, а Сърджан Лакич вкара втория си гол в мача за 2:3. В 86-ата минута отново след подаване на Тиферт пък Стивен Ривич пък оформи крайното 2:4.

След успеха си Кайзерслаутерн се изкачи на 12-о място във временното класиране с 34 точки, докато Щутгарт си остана на 15-а позиция с 30 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
На 8 април (петък)
Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер 1:1
0:1 Халил Алтинтоп (58-автогол), 1:1 Мартин Фенин (83)

На 9 април (събота)
Шалке 04 – Волфсбург 1:0
1:0 Мануел Хурадо (76)

Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Рууд ван Нистелрой (39-дузпа), 1:1 Якуб Блашчиковски (90+1)

Фрайбург – Хофенхайм 3:2
1:0 Юлиан Шустер (23), 1:1 Ведад Ибишевич (34-дузпа), 1:2 Райън Бабел (43), 2:2 Папа Сисе (60), 3:2 Хайко Бучер (78)

Хановер – Майнц 2:0
1:0 Дидие Яя Конан (45-дузпа), 2:0 Серджо Пинто (59)

Нюрнберг – Байерн 1:1
0:1 Томас Мюлер (5), 1:1 Кристиан Айглер (60)

Щутгарт – Кайзерслаутерн 2:4
0:1 Сърджан Лакич (18), 1:1 Здравко Кузманович (26-дузпа), 2:1 Павел Погребняк (39), 2:2 Ервин Хофер (68), 2:3 Сърджан Лакич (79), 2:4 Стивен Ривич (86)

На 10 април (неделя)
16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 41 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 15 равенства, 21 победи за Кьолн

18:30 часа Байер (Леверкузен) – Санкт Паули (Евроспорт 2 България)
Баланс: 13 мача, 4 победи за Байер (Леверкузен), 4 равенства, 5 победи за Санкт Паули

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.