Отборите на К’лаутерн и Нюрнберг се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Българският нападател Илиян Мицански не попадна в групата на К’лаутерн, но и без него „червените дяволи” успяха да елиминира третодивизионния Кобленц след победа с 4:1 като гости. С хеттрик за успеха на К’лаутерн се отчете Срджан Лакич, който бе точен след почивката в 54-ата, 58-ата и 65-ата минути, а преди почивката пропусна дузпа в 37-ата минута. Четвъртото попадение за „червените дяволи” бе дело на Немец в 64-ата минута, докато за Кобленц почетното попадение реализира Класен, който откри резултата още в 17-ата минута.

Нюрнберг пък стигна до следващия етап от турнира след победа с 2:0 като гост на Кикерс Офенбах. Попаденията за успеха на „франките” вкара Симонс в 20-ата и 66-ата минути. /БЛИЦ