Шалке 04 допусна изненадваща домакинска загуба от Кайзерслаутерн с 1:2 в среща пт 9-ия кръг на германската Бундеслига. Българинът Илиян Мицански остана на резервната скамейка на гостите, без да получи шанс за изява.

Домакините започнаха по-активно, но допуснаха фатални грешки в отбрана, които им костваха успеха. В 28-ата минута вратарят на „кралскосините” Ралф Ферман бе изгонен заради груб фаул срещу Коуемаха и остави отбора си с човек по-малко на терена. Последвалата дузпа б точно реализирана от Кристиан Тефт за 0:1. Тази крехка преднина на гостите се запази до края първото полувреме.

След почивката „миньорите” се активизираха въпреки намаления си състав и успяха да изравнят в 62-ата минута, когато голмайсторът Клаас Ян Хунтелаар бе точен от дузпа за 1:1. След още 10 минути игра Коуемаха се възползва от грешка в защитата домакините и възстанови преднината на К’лаутерн – 1:2. До края „миньорите” не успяха да реагират и да измъкнат поне точка от този мач.

Така „кралскосините” пропуснаха възможността да се изкачат до второто място във временното класиране и в момента заемат шестата позиция с 15 точки. Кайзерслаутерн е в долната част на таблицата с 8 точки, заемайки 14-ото място.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
14.10.11
21:30 ч.
Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Иван Перишич (42), 0:2 Патрик Овомойела (72)
15.10.11
16:30 ч.
Байерн – Херта 4:0
1:0 Марио Гомес (5), 2:0 Франк Рибери (7), 3:0 Бастиан Швайнщайгер (13), 4:0 Марио Гомес (69-дузпа)
Щутгарт – Хофенхайм 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (48), 2:0 Павел Погребняк (77-дузпа)
15.10.11
16:30 ч.
Волфсбург – Нюрнберг 2:1
1:0 Марио Манджукич (24), 1:1 Кристиан Айглер (70), 2:1 Марио Манджукич (83-дузпа)
15.10.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 2:2
0:1 Щефан Райнарц (20), 1:1 Марко Ройс (65), 2:1 Патрик Херман (72), 2:2 Андре Шюрле (87)
15.10.11
19:30 ч.
Шалке 04 – Кайзерслаутерн 1:2
0:1 Кристиан Тефт (30-дузпа), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (62-дузпа), 1:2 Дорге Коуемаха (72)