Ливърпул записа трето поредно равенство под ръководството на Юрген Клоп. След нулевото равенство като гост на Тотнъм и домакинско 1:1  с Рубин в Лига Европа, сега „червените“ изпуснаха победата над Саутхемтън за 1:1 на „Анфилд“ в мач от 10 кръг на Висшата лига.

Кристиан Бентеке даде аванс на мърсисайдци в 77-ата минута, когато с глава засече центриране на Джеймс Милнър. Четири минути преди края обаче „светците“ изравниха. След удар на Гастон Рамирес с глава Симон Миньоле изби в тялото на Садио Мане и топката влезе във вратата.

Саутхемптън завърши мача с човек по-малко, след като Мане беше изгонен в добавеното време. Спечелената точка изкачи „светците“ на осмо място в класирането. Тимът на Роналд Куман няма загуба като гост този сезон. Ливърпул е девети с 14 точки, колкото и Саутхемптън, но с по-лоша голова разлика.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
24.10.15
17:00 ч.
Уест Хям - Челси 2:1
1:0 Мауро Сарате (17) 1:1 Гари Кейхил (56), 2:1 Анди Керъл (79)
Астън Вила - Суонзи 1:2
1:0 Джордан Айю (62), 1:1 Гилфи Сигурдсон (68), 1:2 Андре Айю (87)
24.10.15
17:00 ч.
Сток Сити - Уотфорд 0:2
0:1 Трой Дийни (43), 0:2 Алмен Абди (69)
Арсенал - Евертън 2:1
1:0 Оливие Жиру (36), 2:0 Лоран Кошчелни (38), 2:1 Рос Баркли (44)
25.10.15
14:00 ч.
Съндърланд - Нюкасъл 3:0
1:0 Адам Джонсън (45+1-дузпа), 2:0 Били Джоунс (65), 3:0 Стивън Флетчър (84)
25.10.15
16:05 ч.
Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 0:0
25.10.15
16:05 ч.
Борнемут - Тотнъм 1:5
1:0 Мат Ричи (1), 1:1 Хари Кейн (9-дузпа), 1:2 Муса Дембеле (17), 1:3 Ерик Ламела (29), 1:4 Хари Кейн (56), 1:5 Хари Кейн (63)