Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп пренаписа историята на английската Висша лига, след като Ливърпул стигна до късен обрат и победа с 2:1 срещу Кристъл Палас в Лондон през изминалия уикенд. Германецът подобри емблематичен рекорд на сър Алекс Фъргюсън. Попадението на Харви Елиът в 91-вата минута донесе 17-ата победа на Ливърпул в добавеното време, откакто начало на отбора е германецът. Така Клоп изпревари сър Алекс, който имаше 16 такива успехи с Манчестър Юнайтед.

Ливърпул има 43 победни попадения, които са паднали в 90-ата минута или в добавеното време за 31 години от началото на съществуването на английската Висша лига. От началото на този сезон мърсисайдци записаха две победи в добавеното време. Едната бе с победния гол на Дарвин Нунес в 93-тата минута на гостуването на Нюкасъл. Втората бе преди два дни срещу "орлите" от Лонон. В началото на ноември пък Луис Диас донесе точка на мърсисайдцци, разписвайки се за 1:1 в 95-ата минута при гостуването на Лутън.