Лече загуби у дома от Лацио с 2:3 в среща от 15-ия кръг на Серия „А”. Успехът изкачи „римските орли” на второ място във временното класиране пред Милан и Удинезе, които имат мач по-малко.

Двубоят на „Стадио Комунале Виа дел Маре” започна страхотно за домакините, които още в 12-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, реализирана хладнокръвно от Давид Ди Микеле за 1:0. Голмайсторът на „римските орли” Мирослав Клозе се възползва от пас на Диаките в 28-ата минута и изравни за 1:1.

След почивката гостите стигнаха до пълен обрат, след като Клозе асистира за попадението на Лорик Кана в 47-ата минута – 1:2. Лече обаче все пак намери сили да възстанови статуквото в 59-ата минута, когато Муриел изведе на чудесна позиция Стефано Ферари, който реализира за 2:2. До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но Лацио стигна до победата след втория гол в мача на Мирослав Клозе в 87-ата минута след асистенция на Джибрил Сисе. Така Лече остана с 8 точки на последното място във временното класиране, докато Лацио изкочи временно на втора позиция с 28 пункта.

В друга среща от този кръг Сиена падна на свой терен от Дженоа с 0:2. Головете за успеха на гостите от Генуа вкараха Марко Роси в 57-ата минута и Родриго Паласио в добавеното време. След победата си Дженоа събра 18 точки и се изкачи на седмо място във временното класиране, а Сиена остана на 16-а позиция с 14 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
10.12.11
19:00 ч.
Лече - Лацио 2:3
1:0 Давид Ди Микеле (12-дузпа), 1:1 Мирослав Клозе (28), 1:2 Лорик Кана (47), 2:2 Стефано Ферари (59), 2:3 Мирослав Клозе (87)