Лацио срази у дома Каляри с 2:0 в последна среща от 9-ия кръг в италианската Серия „А”. В основата на успеха за „орлите” бе влезлият като резерва Мирослав Клозе (52), който сам вкара един гол и изработи дузпата, от която Антонио Кандрева (55-д.) оформи крайния резултат.

През първото полувреме „орлите” от Рим нямаха идея как да преодолеят сгъстената отбрана на гостите от Сардиния, но след почивката влезлият като резерва Мирослав Клозе на мястото на Едерсон промени коренно нещата. Така Лацио печупи съперника си само за три минути. Първо в 52-ата минута германският национал сам се разписа за 1:0, а три минути по-късно изработи дузпа за своя тим, след като противников бранител игра с ръка в собственото си наказателно поле и Антонио Кандрева бе точен от бялата точка за 2:0. След тези две попадения домакините спокойно доиграха мача, а гостите застрашиха нa няколко пъти вратата на Маркети с далечни изстрели, които така и не намериха целта.

С успеха си Лацио събра 14 точки и се изкачи на седмо място във временното класиране. Каляри се смъкна на 13-а позиция със своите 10 пункта.

Интер – Верона 4:2
1:0 Жонатан (7), 2:0 Родриго Паласио (12), 2:1 Рафаел Мартино (31), 3:1 Естебан Камбиасо (38), 4:1 Роландо (56), 4:2 Ромуло (71)
27.10.13
13:30 ч.
Наполи – Торино 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (14), 2:0 Гонсало Игуаин (32)
Киево – Фиорентина 1:2
1:0 Бостиян Сезар (13), 1:1 Хуан Куадрадо (45), 1:2 Хуан Куадрадо (64)
27.10.13
16:00 ч.
Ювентус – Дженоа 2:0
1:0 Артуро Видал (23), Карлос Тевес (36)
27.10.13
16:00 ч.
Парма – Милан 3:2
1:0 Марко Пароло (11), 2:0 Антонио Касано (45), 2:1 Алесандро Матри (61), 2:2 Матиас Силвестре (63), 3:2 Марко Пароло (90)