ЧФР Клуж Напока спечели Купата на Румъния за втори пореден път, след като изненадващо се наложи с 3:0 над спечелилия сребърните медали в първенството Поли Тимишоара.

В много красив мач пред пълни трибуни в Търгу Жиу бившите носители на купата изиграха много силен мач и заслужено дигнаха трофея. 4 000 фена от Тимишоара и около 3 000 от Клуж направиха истинско шоу в града Пандури и по трибуните на стадиона.

http://www.cfr1907.ro/images/articole/stiri/stiri36_1.jpgМачът до голяма степен се реши още преди почивката. В 6-ата минута Деач откри, а 28-ата Пералта удвои от дузпа. Точка на спора постави звездата на ЧФР Клуж Кулио с попадение в 54-ата минута.

Решение на съдията за дузпа при втория гол обаче изнерви мача и нещата стигнаха до там, че фенове на гостите нахлуха на терена. След мача от Тимишоара казаха, че може да не участват в следващия турнир за купата. /БЛИЦ