В първа среща от Група “D” на турнира за Купата на Азия отборите на КНДР и ОАЕ завършиха 0:0 и си поделиха по една точка.

През целия мач играчите на ОАЕ доминираха на терена, но така и не успяха да материализират положенията си пред вратата на противника. Още в 8-ата минута севернокорейците получиха изключително удобна възможност да поведат в резултата, но нападателят Йон Джо Хон пропусна дузпа, нацелвайки греда някъде около сглобката. Това бе и единственото по-сериозно положение за гол пред играчите на КНДР.

До края на срещата ОАЕ взе инициативата, но нападателите на тима нямаха точен мерник и ударите им минаваха покрай вратата. В последната 90-а минута вратарят на КНДР Мьон Гук Ри с чудесна изява предотврати загубата. Стражът успя да избие в корнер опасен удар с глава на нападател на ОАЕ.

В следващия втори кръг КНДР играе с Иран, а ОАЕ ще трябва да се изправи срещу Ирак. /БЛИЦ