Кобленц обърна Арминия за победата с 3:2 в мач от 2 кръг на Втора бундеслига. Мачът бе истинска драма в последните 10 минути, когато домакините стигнаха до успеха, след като изоставаха с два гола.

След като контролираше 80% от мача и смачка домакините през първото полувреме Арминия резонно поведе в резултата с гол на новото попълнение Джовани Федерико в 59-ата минута. Четвърт час по-късно авансът бе удвоен след попадение с глава на Златко Янич.

В последните 10 минути настъпи шокът за тима от Билефелд. Бившият играч на Блекбърн и Ипсуич Шефки Куки върна едно попадение за домакините. Бенямин Ленсе изравни в 84-ата минута, а само две минути по-късно финландският национал Куки с второто си попълнение доведе мача до пълен обрат в полза на Кобленц./БЛИЦ

Утре: Алемания – Санкт Паули

КЛАСИРАНЕ: 1.УНИОН (Берлин) 6, 2.Кайзерслаутерн 6, 3.Енерги 4, 4.Дуисбург 4, 5.Гройтер Фюрт 3 и др.