Кьолн и Хофенхайм завършиха 1:1 в първия мач от програмата на 6-ия кръг на Бундеслигата. Това е първо равенство между двата отбора в германския елит.

"Козлите" имаха превес през първото полувреме, като успяха да открият резултата в 17-ата минута с гол на Лукас Подолски, който се разписа със силен изстрел под плонжа на Щарке.

До почивката футболистите на Кьолн можеха да стигнат и до втори гол, но не успяха да вкарат. Веднъж и гредата им попречи. След удар на Петит топката срещна левия стълб на вратата на Щарке.

Гостите успяха да вкарат бързо изравнително попадение в началото на второто полувреме. В 54-ата минута Айхнер подаде към Демба Ба, който прати топката в долния ляв ъгъл на Мондрагон - 1:1.

До края на мача Хофенхайм имаше надмощие, като Ибишевич изпусна най-чистото положение, след като излезе сам срещу Мондрагон, но стреля в него.

След равенството Хофенхайм вече има актив от 11 точки и се намира на трето място във временното класиране преди останалите мачове от 6-ия кръг. Кьолн е на 13-а позиция с 5 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГАТА, 6 КРЪГ

От 24 септември (петък)

Кьолн – Хофенхайм 1:1
1:0 Лукас Подолски (17), 1:1 Демба Ба (54)

На 25 септември (събота)
16:30 часа Байерн – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 6 победи за Байерн, 1 равенство, 1 победа за Майнц

16:30 часа Шалке 04 – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 74 мача, 22 победи за Шалке 04, 23 равенства, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

16:30 часа Щутгарт – Байер (Леверкузен)
Баланс: 62 мача, 22 победи за Щутгарт, 16 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузен)

16:30 часа Айнтрахт (Франкфурт) – Нюрнберг
Баланс: 50 мача, 20 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 17 равенства, 13 победи за Нюрнберг

16:30 часа Санкт Паули – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 14 мача, 2 победи за Санкт Паули, 3 равенства, 9 победи за Борусия (Дортмунд)

19:30 часа Вердер – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 4 победи за Вердер, 1 равенства, 2 победи за Хамбургер