Кьолн записа домакинска победа с 3:1 над Айнтрахт (Франкфурт) след обрат в мач от 21 кръг на Бундеслигата.

Александър Майер даде аванс на „орлите“ в 24-ата минута, когато от наказателното поле продължи удар на Саболч Хусти. Само пет минути по-късно Яник Герхард изравни, след като на чиста позиция получи пас от Антони Модест.

Доминик Хайнц изведе „козлите“ напред в 57-ата минута, когато с глава засече центриране на Филип Младенович от корнер. В 72-ата минута Герахрд върна жеста на Модест и му подаде за третия гол на Кьолн.

С този успех Кьолн излезе на девето място с 29 точки, на четири от зоната, даваща право на участие в евротурнирите. Айнтрахт (Франкфурт) остана близо до опасната зона, тъй като е 15-и с 21 точки, на една пред Вердер.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!