Кьолн записа класически домакински успех с 3:0 над последния в класирането Хамбургер в мач от 9 кръг на Бундеслигата. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко.

Четири минути преди почивката Антони Модест пропусна дузпа, отсъдена за фаул на Аштън Готц срещу Юя Осако. През втората част обаче френският нападател се реваншира с хеттрик.

В 58-ата минута американският нападател Боби Ууд остави Хамбургер с човек по-малко, след като получи директен червен картон за удар без топка срещу Доминик Хайнц.

Три минути по-късно Антони Модест вкара първия си гол в мача, а другите му две попадения паднаха в последните осем минути на двубоя.

С този успех „козлите“ събраха актив от 18 точки и излязоха на четвърто място, измествайки Херта. Хамбургер остава на последното място с едва две точки и без спечелен мач от началото на сезона.