Кьолн направи домакинско 1:1 с новака Инголщад в мач от 7 кръг на Бундеслигата. С това реми двата тима останаха залепени в класирането с еднакви точки. „Козлите“ вече са пети с 11 точки, точно пред Инголщад, който изостава само по голова разлика.

Френският нападател на домакините Антони Модест откри резултата още в 10-ата минута. Той беше точен с глава след центриране на Марсел Рисе. Това беше пети гол за Модест от началото на сезона.

Гостите изравниха 11 минути по-късно. Камерунският национал Марвин Матип се разписа с глава след центриране на Паскал Грос. Това беше хубав подарък за защитника, който днес навърши 30 години. За Матип това е втори гол в кариерата му в Бундеслигата. Първият беше преди 9,5 години, когато играеше за Кьолн. Само Хехинг Брюкер е имал по-голяма пауза между първото и второто си попадение в германския елит – 10,9 години.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
25.09.15
21:30 ч.
Кьолн – Инголщад 1:1
1:0 Антони Модест (10) 1:1 Марвин Матип (21)
26.09.15
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 90 мача, 37 победи за Щутгарт, 28 равенства, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
Вердер – Байер (Леверкузен)
Баланс: 70 мача, 24 победи за Вердер, 28 равенства, 18 победи за Байер (Леверкузен)
19:30 ч.
Хамбургер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 94 мача, 36 победи за Хамбургер, 23 равенства, 35 победи за Шалке 04
27.09.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 15 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 14 равенства, 25 победи за Херта
27.09.15
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Дармщад (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Борусия (Дортмунд), 1 равенство, 1 победа за Дармщад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.