След като в миналия кръг изненадващо разби като гост Леверкузен (4:1), сега Кьолн спечели с 2:0 домакинството си срещу Хофенхайм в предпоследната среща от седмия кръг в германската Бундеслига.

Мачът започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и печелеха по-голяма част от борбите за първа топка. В 20-ата минута роденият в Босна и Херцеговина хърватски национал Мате Яяло се пребори за една топка с Руди от гостите и подаде към Подолски. Германският национал напредна по лявото крило и върна паса към Яяло, който от близка дистанция не сгреши за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да търсят втори гол на успокоението. В 43-ата минута полският халф Славомир Пешко премина покрай Ворса и падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа.

След почивката картината на терена не се промени особено, като „козлите” отправяха повече удари от съперника, но далеч от целта. Все пак в 64-ата минута при контраатака Айхнер изведе на чудесна стрелкова позиция Лукас Подолски, който не остави никакви шансове на вратаря Щарке – 2:0. Този гол успокои „козлите” и те се прибраха да бранят комфортната преднина, докато гостите се опитаха да вкарат поне почетен гол, но така и не успяха.

С тази си победа Кьолн се изкачи до 10-о място във временното класиране с актив от 10 точки, докато Хофенхайм остана на 4-а позиция с 12 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
23.09.11
21:30 ч.
Щутгарт – Хамбургер 1:2
1:0 Мартин Харник (18), 1:1 Джефри Брума (51), 1:2 Роберт Тешче (67)
24.09.11
16:30 ч.
Шалке 04 – Фрайбург 4:2
0:1 Папис Демба Сисе (2), 1:1 Джеферсон Фарфан (34), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (63), 3:1 Люис Холтби (67), 4:1 Раул (75), 4:2 Ерик Йендришек (83)