Зоран Тошич вкара и двата гола за Кьолн при победата с 2:0 над Бохум в мач от 31 кръг на Бундеслигата. Успехът на „козлите” означаваше, че тимът със сигурност запазва елитния си статут и през следващия сезон.

Бохум пък няма победа вече девет мача и остава само на точка над зоната на изпадащите. Въпреки това тимът може да попадне под чертата след изиграването на кръга.

Тошич откри резултата в 15-ата минута, когато овладя дълъг пас, освободи се от защитата и излъга противниковия вратар Филип Хеерваген преди да промуши топката в мрежата от малък ъгъл.

Сръбският национал, който е под наем от Манчестър Юнайтед, осигури на Кьолн третата домакинска победа за сезона и първа от декември насам в 77-ата минута, когато оползотвори пас на Лукас Подолски./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 31 КРЪГ
От 16 април (петък) от 21:30 часа
Кьолн - Бохум 2:0
1:0 Зоран Тошич (15), 2:0 Зоран Тошич (77)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 17 април (събота) от 16:30 часа

Щутгарт - Леверкузен (Евроспорт 2 България)
Баланс: 61 мача, 21 победи за Щутгарт, 16 равенства, 24 победи за Леверкузен

Волфсбург - Вердер
Баланс: 25 мача, 9 победи за Волфсбург, 5 равенства, 11 победи за Вердер

Шалке 04 - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 73 мача, 21 победи за Шалке 04, 23 равенства, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Хамбургер - Майнц 05
Баланс: 7 мача, 3 победи за Хамбургер, 3 равенства, 1 победа за Майнц 05

Фрайбург - Нюрнберг
Баланс: 9 мача, 4 победи за Фрайбург, 2 равенства, 3 победи за Нюрнберг

На 17 април (събота) от 19:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 26 победи за Байерн (Мюнхен), 8 равенства, 7 победи за Хановер

На 18 април (неделя) от 16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс:
3 мача, 1 победа за Борусия (Дортмунд), 1 равенство, 1 победа за Хофенхайм

На 18 април (неделя) от 18:30 часа
Айнтрахт (Франкфурт) - Херта
Баланс: 49 мача, 14 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 11 равенства, 24 победи за Херта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.