Франция изтръгна победата над Белгия с 2:1 като гост в един от най-интересните мачове от Група А2 в Лигата на нациите.  Така „петлите“ събраха 9 точки и са на второ място, докато „червените дяволи“ са трети с 4 точки.

Мачът в Брюксел започна по-добре за домакините, които имаха шанс след по-малко от минута игра, но Майк Менян спаси удар на Юри Тилеманс. После Менян спаси удар на Леандро Тросар.

Домакините получиха дузпа в 20-ата минута, когато Опенда бе фаулиран от Уилям Салиба в наказателното поле. С нейното изпълнение се нагърби Юри Тилеманс, който обаче пропусна.

По логиката последва гол във вратата на Белгия. В 34-ата минута Вут Фаес игра с ръка в наказателното си поле и Франция получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Рандал Коло Муани, който не сгреши - 0:1.

Секунди преди почивката Опенда изравни.Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след преразглеждане с ВАР стана ясно, че ситуацията е редовна и попадението бе зачетено – 1:1!

В 62-ата минута "петлите" отново поведоха. Люка Дин центрира, а Коло Муани с глава отблизо буквално разстреля безпомощния Кастеелс - 1:2.

Гостите доиграха мача с 10 души, след като 76-ата минута Орелиен Чуамени бе изгонен с втори жълт картон. Успехът на "петлите" бе пети поред над Белгия.