Българският защитник Илиян Стоянов игра едно полувреме при равенството 1:1 на неговия Хирошима Санфрече като гост на Шимицу в мач-реванш от турнира за Купата на японската лига. Хиксът бе достатъчен на виолетовите да стигнат финала за отличието, защото в първата среща бяха победили с 2:1. Коловати започна като титуляр, но бе заменен на полувремето заради контузия.

Хирошима откри резултата в 65-ата минута с гол на Ямагаши. Шинджи Оно изравни в 88-ата минута, а до края домакините имаха твърде малко време, за да докарат мача до продължения.

Така Санфрече ще играе финал за Купата на лигата. Съперник на тима на бившия вече български национал ще бъде тимът на Ивата, който се справи с Кавазаки Фронтале./БЛИЦ