Драматична загуба претърпя Хирошима Санфрече във финалния мач за Купата на японската лига. Без Илиян Стоянов в редиците си тимът отстъпи на Джубило Ивата с 3:5 след продължения. Българинът, който доскоро беше национал, не взе участие в двубоя заради травма.

Коловати, както е известен у нас бившият бранител на ЦСКА и Левски, е печелил два пъти същия трофей с бившия си тим ДЖЕФ Юнайтед. Сега обаче купата отиде при играчите на Джубило Ивата. Те поведоха в 36-ата минута с гол на Фунатани. Лий възстанови равенството точно преди почивката. Три минути след подновяването на играта Ямагиши осъществи първия обрат с втори гол за Санфрече. Минута преди края обаче Маеда докара мача до продължения, където Сеганума и Ямазаки доведоха резултата до 4:2 в полза на Ивата. До края двата тима си размениха по един гол за крайното 5:3.