Българският национал Илиян Стоянов игра цял мач и получи жълт картон при победата на Санфрече Хирошима с 4:1 над Кашива Рейсол в мач от 5 кръг на Джей Лигата.

Тимът на Коловати дръпна с 3:0 след попадения Томоаки Макино (39), Кота Хатори (47) и Кашиваги Йосуке (57). Гостите върнаха едно попадение чрез Хидеаки Китаджима в 67-ата минута, преди 11 по-късно Хисато Сато да оформи победата на своя тим.

В 89-ата минута Стоянов получи жълт картон от рефера Масуйоши Окада, докато победата бе юбилейна № 200 за Хирошима в японския елит.

Успехът качи Санфрече Хирошима на седмо място в Джей Лигата, докато Кашива Рейсол е 15-и с 4 точки. Лидер е Ямагата с 10 точки, като води само по голова разлика на Албирекс Нийгата./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 5 КРЪГ НА ДЖЕЙ ЛИГАТА
Тринита Оита – Ямагата 0:1
Йокохама Маринос – Висел Кобе 5:0
ДЖЕФ Юнайтед – Джубило Ивата 1:1
Кийото Санга – Албирекс Нийгата 1:0
Санфрече Хирошима – Кашива Рейсол 4:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ЯМАГАТА 10, 2.Албирекс Нийгата 10, 3.Кашима Антлърс 9, 4.Кийото Санга 9, 5.Гамба Осака 7 и др.