Милан започна новия сезон в Серия „А“ с трудна победа с 3:2 над Торино. Срещата беше дебют за Винченцо Монтела начело на „росонерите“. Освен това новият наставник на „биковете“ Синиша Михайлович се завърна на „Джузепе Меаца“, където през миналия сезон беше начело на „червено-черните“.

Карлос Бака вкара хеттрик за успеха на домакините. Колумбиецът откри резултата в 38-ата минута, но в 48-ата Андреа Белоти изравни. Две минути по-късно Бака върна аванса на Милан, а в 62-ата беше точен и от дузпа.

Торино беше близо до достигане на равенство в последните минути. Даниеле Басели върна едно попадение в първата минута на добавеното време. Пет минути по-късно Торино получи право да изпълни дузпа, но вратарят Джанлуиджи Донарума спаси удара на Белоти. При нарушението за 11-метровия наказателен удар Габриеле Палета беше изгонен от игра.