Колумбия победи САЩ с 4:2 в контролна среща в Тампа. Двата тима успяха да вкарат само един гол през първата част, но през втората феновете видяха цели пет попадения.

В 36-ата минута Хамес Родригес даде преднина на гостите, а след почивката започна головото шоу. Първо САЩ успя да направи пълен обрат в рамките само на три минути. В 50-ата Акоста изравни резултата, а в 53-ата Боби Ууд изведе домакините напред за 2:1. Колумбия обаче реагира и в 56-ата минута Карлос Бака отново възстанови равенството. Южноамериканците направиха и пълен обрат. В 74-ата минута Радамел Фалкао вкара третия гол за своя тим след асистенция на Хуан Кинтеро, а крайното 2:4 оформи Мигел Борха в 79-ата минута.

След пет дни САЩ ще изиграе още една проверка, този път срещу отбора на Перу. За Колумбия пък предстои сблъсък с Коста Рика.