Колумбия и Боливия записаха победи в световните квалификации в зона Южна Америка.

Колумбия срази Венецуела с 2:0 след попадения на Хамес Родригес (45) и Мансели Торес (81). Домакините пропуснаха и две дузпи чрез Карлос Бака в 81-ата минута и Хамес Родригес в 93-ата минута. Гостите завършиха мача с 9 души след червени картони за Анхел в 79-ата минута и Фелчер в 93-ата минута. След четвъртата си победа в тези квалификации за Мондиал 2018 в Русия колумбийците са трети в класирането с 13 точки. Венецуела остана на дъното без победа и само с 1 точка.

Боливия надви Перу също с 2:0. Головете за успеха на домакините реализираха Пабло Ескобар (37) и Роналд Ралдес (88). Така Боливия записа втори успех в квалификациите и се изкачи на осмо място с 6 точки. Перу е девети с 4 точки.