Франция изненадаващо изпусна два гола аванс и допусна обрат у дома за поражението от Колумбия с 2:3 в контрола, която се игра на „Стад де Франс” в Париж.

Нападателят на Челси Оливие Жиру (11) рано даде аванс на „петлите”, а една от звездите на Монако Тома Лемар (26) удвои аванса им след асистенция на нападателя Килиан Мбапе от ПСЖ. Нападателят на Севиля Луис Муриел (28) бързо намали изоставането на гостите след пас на Хамес Родригес от Байерн.

След почивката Хамес Родригес записа още една асистенция, а голмайсторът на Монако Радамел Фалкао (62) изравни. Пет минути преди края колумбийците получиха право да изпълнят дузпа и халфът на Ривър Плейт Хуан Кинтеро (85-дузпа) бе точен от бялата точка за крайния резултат.