Колумбия победи у дома Перу с минималното 1:0 в световната квалификация от зона Южна Америка. Домакините бяха по-активният тим през цялото време на мача, докато Перу предимно се бранеше и разчиташе на контраатакуващи действия.

http://cache.daylife.com/imageserve/07vWd9z5uoff4/610x.jpgРезултатът беше открит още в 25-ата минута на мача, когато точен за Колумбия бе Гарсия Радамел Фалкао. Резултатът 1:0 се запази както до края на първата част. След почивката играчите на Колумбия продължиха да атакуват в търсене на второ попадение, което да реши преждевременно изхода от срещата, но до нов гол така и не се стигна.

Така след тази победа Колумбия събра актив от 17 точки и е на 7-о място във временното класиране. Разликата до 4-ото място, което дава право на участие на Световното първенство догодина в ЮАР, е цели 5 точки, което все още дава някакви теоретични надежди за колумбийците. Перу отдавна не мечтае за ЮАР 2010 пък със своите 7 точки продължава да е на последната 10-а позиция. /БЛИЦ